Aktuality 2008
6.bowlingový turnaj jednotlivců 2008

Doposud nejvyšší průměrný nához letošního ročníku ke svému premiérovému vítězství potřebovala Hanka Bazalová v 6.bowlingovém turnaji jednotlivců 2008 O pohár hotelu Trilobit, který byl odehrán v sobotu 14.června 2008.

H.Bazalová vyhrála průměrem 194,25 bodu, když ke třem vyrovnaným sériím přidala jednu dvoustovku. Na druhém místě dnes byl P.Zach, předvedl vysoký standard ve všech kolech a dosáhl průměru 185,50 bodu. Třetí místo patří nováčkovi v turnaji, P.Marvan se představil krásnými výkony a zaznamenal průměr 177 bodů. Čtvrtému Z.Kučerovi (průměr 176,75 bodu) v lepším umístnění zabránila nepovedená runda na 4.dráze. Další nováček, J.Mirabelský, skvěle začal nejlepším náhozem dne 225 bodů, pak se však již tolik nedařilo, přesto průměr 174,25 bodu stačil na páté místo.

Bylo-li čelo tabulky před dnešním turnajem vyrovnané, po 6 kole se na tom nic nemění, spíše naopak. Malý náskok si dnešním ziskem čtyř bodů za 7.místo vybudoval J.Prokeš (32 bodů). Na druhém místě je I.Svačinová (28 bodů), která na dnešním turnaji chyběla z důvodu účasti na republikovém finále jednotlivců ABL v Pardubicích. Následuje skupina tří hráčů s 27 body, třetí je P.Kocourek, který dnes nebodoval, čtvrtý O.Frýbort (dnes 1 bod za 10.místo) a pátá P.Krištofová (získala 2 body za 9.místo). Další dva hráči mají 25 bodů, šestý je M.Čikeš (dnes odehrál první turnaj po operaci a skončil na prvním nebodovaném místě), na nějž se dnešním přídělem devíti bodů za druhé místo dotáhl P.Zach.

Přestože průměrné náhozy na dnešním turnaji byly hodně vysoké, Klub 200 má jen dva nové přírůstky, Jsou to J.Milaberský (225 bodů) a H.Bazalová (210 bodů). Šťastným číslem byl tentokrát výkon 242 bodů, kterého se nikomu nepodařilo dosáhnout.