Aktuality 2008
9.bowlingový turnaj jednotlivců 2008

Po 9.bowlingovém turnaji jednotlivců O pohár hotelu Trilobit 2008, který se konal v sobotu 1.11.2008, má stále 7 hráčů naději na celkové prvenství. Z vítězství se tentokrát radovala Majda Frýbortová.

Dvoustovková smršť z minulého měsíce se neopakovala, zato byla soutěž nesmírně vyrovnaná a kromě prvních dvou míst rozhodovala doslova každá kuželka. Své premiérové prvenství a tím i cenu pro nejlepší ženu turnaje si s velkým náskokem vybojovala M.Frýbortová průměrem 187,50 bodu. Dámskou převahu potvrdila druhým místem H.Bazalová s průměrem rovných 180 bodů. Třetí příčku si průměrem 171,75 bodu vyházel F.Spilka a zároveň za jedinou dvoustovku dne (202) získal cenu za nejlepší nához. Čtvrtý skončil P.Zach za průměr 170 bodů a na pátém místě jej následoval J.Mirabelským s průměrem 168,50 bodu.

Průběžná tabulka před posledním kolem stále dává teoretickou šanci na vítězství sedmi hráčům, stejně jako před měsícem. Dnešních 7 bodů stačilo P.Zachovi na to, aby se bodově dotáhl na čelo a lepším průměrem se ujal vedení. J.Prokeš má také 42 bodů, již podruhé za sebou však nebodoval a klesl na druhou příčku. O.Frýborta dnešní 4 body a celkový zisk 39 bodů vynesly na bronzovou příčku. P.Krištofová svými dnešními 3 body dosáhla na celkem 38 bodů a udržela čtvrtou pozici. P.Kocourek se dnes kvůli zranění nezúčastnil, zůstalo mu 37 bodů a klesl na pátou příčku. M.Čikeš dnes získal jeden bod zatímco I.Svačinová nebodovala, oba se bodově srovnali na 35 bodech a prohodili si pořadí na šestém a sedmém místě.

Jak již bylo zmíněno, Klub 200 má dnes jediný přírůstek a to F.Spilku, který si zopakoval 202 bodů z minulého měsíce. Šťastným číslem již podruhé bylo 242, ale ani tentokrát tak vysoko nikdo nezamířil. V soutěži o paroháče dne I.Hybšová doslova excelovala, ačkoliv jí to asi příliš nepotěšilo. S 15 splity nechala celý zbytek startovního pole daleko za sebou.